Medıalojı
0
Yükleniyor...
MediaLoji
Neden
Influencer
Marketing?

Neden Influencer Marketing?

90 %

Tüketicilerin %90 'si influencerlara güveniyor.

70 %

Tüketiciler influencerlara, ünlülere nazaran %70 daha fazla güveniyorlar.

40 %

Kendi arkadaşlarına kıyasla, influencerlara olan güven %40 daha fazla.

58 %

Pazarlamacıların %58'i, influencer pazarlamasının stratejik öneme sahip olduğunu düşünüyor.

74 %

Pazarlamacıların %74'si influencer marketinge ayırdıkları bütçeyi artırmayı planlıyor.

Influencerlar ile Çalışmak

Markanıza değer katacak markalı içerikler üretip, bunları influencerlar aracılığı ile markanız için
doğru kitleye ulaştırmak için çalışıyoruz.

1

2

3

HIZLI VE UYARLANABİLİR

Hantal seçeneklere göre çok daha hızlı ve her kampanyaya uyarlanabilir.

ÖN YARGI YOK

Reklam ön yargısı taşımayan, doğal içerikler ile kaliteli etkileşim sağlar.

RAPORLANABİLİR

TV, Outdoor ya da diğer offline mecralara kıyasla çok daha detaylı raporlanabilir.

Influencer’ların takipçi kitlesinin gözünde bir itibarı ve güvenilirliği vardır. Markaları hedef müşteri grubuna göre influencer’lar ile eriştirecek, ürün ve servislerine dair istenilen satın alma davranışlarını gerçekleştirmelerini sağlarız.

Influencer gerçek hayat senaryolarına uygun problem çözümlerinde markanın ürün ve servislerini deneyimleyip dürüst bir bakış açısıyla tanıtırken, takipçilerinden bu konu ile ilgili yorum yapmalarını ister. Oluşturulan tartışma ortamı ile hedef müşteri kitlesinin ilgisi çekilir; markanın ürün değerine dair herhangi bir süzgeçten geçmemiş salt düşüncelerini dile getirirler.

Influencer’lar takipçilerini markanın ürünlerini alan müşterilere dönüştürür. Tüketiciden tüketiciye pazarlama ile satın alınmış reklam gelirlerinin iki katı elde edilerek, ağızdan kulağa pazarlama etkisi oluşturulur. Böylelikle izleyiciler aktif müşterilere dönüştürülerek, geleneksel yöntemlere kıyasla %37 oranında daha etkili bir pazarlama kampanyası da yürütülmüş olur.

Bu aşamada güçlü müşteri ilişkileri inşa etmek önemlidir. Influencer’lar ilk müşterileri ürün ve markanın sadık müşterisine dönüştürmelidir. Bunun için markaların hedef kitlesinin prototipini belirlemesi, yaptığı araştırma ve örneklemler sonucunda bir Persona oluşturarak karakterize etmesi gerekir. Sonrasında kurgusal bir karakter olan bu kişilik kartını en iyi temsil edecek influencer’ı bulunması gerekir. Influencer, markanın arzu edilen Persona’sını doğal ve tutkulu bir şekilde temsil edebilmeli, tüketicilerin gözünde adeta ışıldayan bir Süperstar’a dönüşerek markanın hedef kitleye yansıyan yüzü olmalıdır.

Bu hayat bulan kanlı canlı örnek hedef kitle etkileşimini arttıracak ve influencer’lar aracılığıyla markaya sadık bir müşteri kitlesi oluşturulacaktır.