Dijital pazarlama
Categories:

Dijital pazarlama ve Influencer Marketing neden önemli

Dijital pazarlama günümüzün en popüler pazarlama yöntemlerinden biridir ve buna ınfluencer marketing eşlik etmektedir. Peki ikisi birlikte nasıl bir pazarlama yöntemi açığa çıkarmaktadır? Dijital pazarlama ile  satış yaparken markanız için daha fazla kar elde edebilirsiniz. İnsanlar artık alışveriş yaparken çoğunlukla online alışveriş yöntemini tercih etmektedir. Ancak görmeden, dokunmadan alınan bir ürün ne kadar güvenilirdir, acaba göründüğü gibi mi, dolandırılıyor muyum? Gibi soruları da beraberinde getirmektedir. İşte tam bu noktada influencer’lar devreye girmektedir.  Peki güvenilir influencer’lara nasıl ulaşabilirsiniz? Tıpkı dolandırıcı satıcılar olduğu gibi sahte ve satın alınmış takipçiye sahip influencer’lar da mevcuttur. Burada ise oldukça titiz ve dikkatli araştırma yapılması gerekmektedir.

Dijital pazarlama neden önemli

Dijital pazarlama, bir kitleyi hedefleyip bu hedef kitleye en iyi erişen dijital bir pazarlama planını geliştirmesine yardımcı olur. Bu stratejiler, belirli bir kampanya veya programa yön verir ve sonuçları değerlendirmek için çerçeve sağlar. Günümüzde artık her şey dijital. İşletmeniz, giderek büyüyen küresel çevrimiçi pazarda dijital pazarlama stratejisi uygulayamıyor ve yürütemiyorsa, rekabet edebilmeniz mümkün olmayacaktır.

Influencer marketing neden önemlidir?

Influencer marketing, Marka bilinirliğinizi artırmak, daha fazla potansiyel müşteri çekmek ve dijital pazarlamadan sağladığınız gelirin yükselmesi için kullanabilirsiniz. Dönüşüm oranı en yüksek araç yapan bir diğer faydası ise hedef kitleye olan yakınlığıdır.

Influencer’lar markanızın ürün reklamını içerik üreterek ve  şekilde yapabilecek mecralardır. Markanıza uygun influencer aracılığı ile ürün tanıtımınızı çok kolay bir şekilde yaptırabilirsiniz. İnsanlar daha önce deneyimlemedikleri ürünleri satın alma konusunda oldukça çekingendir. Ancak takipçisi oldukları influencer’ın kullandığı, onayladığı ve önerdiği ürünü almaları çok daha olasıdır. Markanız için doğru influencerı bulmak ve onunla iletişime geçip ondan emin olmak sizin için güç olabilirken ınfluencer ajansları bu platformda ınfluencer’lar için daha güvenilir olmaktadır. Bu nedenle bir influencer ajansı ile işbirliği yapmak bu süreçte işinizi çok daha kolaylaştıracaktır.  Influencer ajansları  işbirliği yapmış olduğu birden fazla influencer arasında markanızın ürün reklamına en uygun ınfluencer ile size hizmet sunmak için özveriyle bir reklam çalışması yaparak takipçilere sunacaktır. Bu şekilde ürün tanıtımınız tecrübeli kişiler tarafından doğru kitleye yapılacaktır.  

No responses yet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın!