Influencer Marketing Ne Yapar

Influencer Marketing Ne Yapar?

Influencer marketing, geleneksel yöntemlerin yanı sıra daha modern ve daha pratik bir ürün pazarlama yöntemidir. Doğru ınfluencer ile doğru yerde ve doğru zamanda yapılması geren ürün tanıtımlarını yapmanızı sağlayan araçlara ınfluencer marketing denir.

Influencer Marketing Ne Yapar?

Influencer Marketing sizlere , YouTube, Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal platformlarda influencerları ve içeriklerini incelemek, analiz etmek, önem sırasına göre derecelendirmek ve seçim yapmak gibi hizmetler sunmaktadır. Bu sayede markaların imajının zedelenmeden doğru reklamın yapılması sağlanır. Influencer marketing dört temel adımda gerçekleşmektedir. Influencerları ve hesap içeriklerini incelemek, analiz etmek, önem sırasına ve reklam işe yararlılığına göre derecelendirdikten sonra seçim yapmaktır. En son olarak da ınfluencerların markaya karşı farkındalığını artırmak gerekir.

Bu adımlar şu şekilde isimlendirilmektedir.

  • Erişim
  • Eylem
  • Dönüştürmek
  • Etkileşim

Erişim: Marka, kendisine uygun bir sosyal medya platformubulur ve kendi markasını temsil edebilecek bir ınfluencer seçer.

Eylem: ınfluencer sizin ürününüzü deneyimleyip günlük eylemlerinde kullandıktan sonra dürüst bir şekilde kendi bakış açısıyla takipçileri ile paylaşır. Takipçilerinden ürün hakkında yorum yapmalarını isteyebilir. Diyaloglar ile takipçiler ürüne yakınlaşır. Ürününüze ilgi duyulmaya başlar.

Dönüştürmek: işbirliği yapılan ınfluencer ürünü tanıttıktan sonra takipçileri markanızın müşterisi olabilir. Takipçiler tarafından da beğenilen ürünü kendi çevresine de aktararak satışlar ikiye katlanır ve bu sayede ağızdan kulağa pazarlama etkisi oluşur.

Etkileşim: Bu aşamada müşteri ile ilişkiler sağlam bir yapıya dönüştürülmelidir. Influencer müşteri ile ilişkilerini iyi tutmalıdır. Markaya merakı olan ve merak uyandırmak isteyen kişilerle etkileşim kurarak sadık müşteri kitlesi oluşturulmalıdır. Doğru bir seçim sonucu kurulacak başarılı bir etkileşim kalıcı bir müşteri kitlesi oluşmasını sağlayacaktır.

No responses yet

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Bizi Arayın!