influencer reklam

Markanız için pazarlama stratejisini belirleme ‘ınfluencer reklam’

Markanız için pazarlama stratejisini belirleme ‘ınfluencer reklam

Influencer reklam, marka bilinirliği ve görüntülenmesini artırmaya yardımcı olan, ürünlerinizin ve markanızın influencer’lar tarafından duyurulmasına olanak sağlayan bir çözümdür. Influencer reklamı en genel haliyle “Sosyal medya kanallarında büyük takipçileri olan kişilerin, markalara ait ürünleri farklı yöntemlerle takipçilerine tanıtması” olarak tanımlayabiliriz.

Influencer Reklam ile:

– Marka ve ürünlerinizin influencer’lar tarafından duyurulmasını sağlayabilir,

– Çok sayıda potansiyel müşteriye reklam yaparak satışları arttırabilirsiniz.

-Ürününüzün reklamı insanlara sevilen fenomenler tarafından güven çerçevesinde yapılacaktır.

-Potansiyel müşterilere hızlı ve sorunsuz şekilde ulaşabilirsiniz.

-Potansiyel müşteriye yapılan ürün reklamı sonrası satın alım için hızlı bir geri dönüş alabilirsiniz.

-Ürün ve marka ile ilgili güvenilirliğiniz artar.

-Markanız daha fazla tanınır ve satış oranlarının artar.

-Satış oranlarının artışı demek kazancında artması demektir.

-Kazançların artması ile daha farklı reklam çalışmaları yapabilirsiniz.

Markanız için pazarlama stratejisi belirleme

Influencer’ların birer sosyal medya markası olduğunu unutmayın. Markanızın yeni bir ürününü piyasaya sürerken, influencer’lar ile birlikte markalaşma çalışmaları yapabilirsiniz.

Pazarlama stratejileri belirli bir sorun  amaca yönelik kısa vadeli yaklaşımlar olarak değerlendirilirken marka stratejisini markanın kimliğini ve karakterini oluşturacak uzun vadeli yaklaşımlar olarak tanımlamak mümkün. Bu noktada iki kavram birbirinden ayrışmaktadır.

Her iki kavramda temelde markanın gücünü pekiştirmeyi hedeflediği için birbirine doğrudan bağlıdır.

İnternet pazarlaması

İnternet pazarlaması (Internet Marketing); markaların ürün ve servislerini internet üzerinden tanıtarak satışlarını gerçekleştirdikleri bir pazarlama türüdür.

Wom pazarlama

Word of Mouth Marketing (Ağızdan Ağıza Pazarlama); tüketicinin markanın ürün ve hizmetleri hakkındaki deneyim, bilgi ve algısını, çevresine yani diğer potansiyel müşterilere aktarmasını sağlayan bir pazarlama stratejisidir. Marka itibarını korumak, ürün ve servislerin potansiyel müşteri kitlesine ulaşmasını sağlamak için influencer pazarlama stratejisi kullanılmalıdır.

Sosyal medya pazarlaması

Sosyal medya pazarlaması; internet kullanıcılarının yine sosyal medya  aracılığıyla markaların ürettiği içerikleri beğenip paylaşarak, bilinirliği ve Website trafiğini arttırma üzerine yoğunlaşan bir pazarlama stratejisidir.

Kazanılmış medya

Kazanılmış medya pazarlaması, tüketicilerin kendi istekleri ile markanın ürün hizmetlerine dair diğer kişilerle konuşması ve içerikleri paylaşması üzerine yoğunlaşan bir pazarlama stratejisidir. Kazanılmış medya pazarlamasında marka tarafından oluşturulmamış ya da satın alınmamış reklam söz konusudur.

No responses yet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın!