Nano Influencer Nasil Olunur
Categories:

Nano Influencer Nasıl Olunur

Nano influencer nasıl olunur’ Merak ediyor ve bir nano influencer Olmak istiyorsanız yapmanız gereken şey çok basit. Kaliteli ve özgün içerikler ile 1000 ve 10.000 arasında takipçi sayısına ulaşmış olmanız yeterli olacaktır. Sosyal medya hesabınızın içeriği, influencerlığını yapabileceğiniz ürünler ile alâkalı teklifleri zaten ayağınıza getirecektir.

Nano influencer nasıl olunur? Burada yapmanız gereken en doğru şey kendinize bir içerik belirlemek ve bu konuda kararlı, istikrarlı ve disiplinli olmaktır. Örneğin; kozmetik ve bakım ürünleri ile alakalı bir içerik hazırlayıp sosyal medya hesabınızdan paylaştıysanız sonraki yayınlayacağınız içeriklerde de kozmetik ve bakım ürünleri ile alakalı video, post veya fotoğraf yayınlamaya özen gösterilmelidir. Markalar özen, istek ve disipline oldukça önem vermektedir. Çünkü yapılacak olan ürün tanıtımı yanlış kitleye iletilirse reklam maliyeti ile birlikte zarar edileceği gibi, yanlış kitleye yapılan ürün tanıtımının herhangi bir kârı olmayacaktır. Bu da size influencerlık yolunda süreklilik kazandıramayacağı gibi sosyal medya hesabınız için de kötü reklam olacak ve teklif alamayacaksınız.

Nano influencer olabilmek için 1000-10.000 arası takipçi sayısına ulaştıktan sonra özgün ve kaliteli içerikler ile sosyaal medya hesabınızı özgünleştirebilirsiniz. Tüm bu aşamalar harika ve kusursuz işlese bile teklif almamanız muhtemeldir. Bunun için bir influencer ajansı ile işbirliği yapmak elbetteki sizin için daha az yorucu ve daha kârlı olacaktır. Influencer ajansları size sosyal medya hesabınıza uygun markaların ürün teklifleri için en pratik ve en güvenir mecradır. Ayrıca Nano influencerlarin çoğu popüler influencerdan daha çok tercih edildiğini biliyor muydunuz? Bunun nedeni nano influencerların daha güvenilir olması ve özgün kitleye sahip olmasıdır. Bu nedenle kendinizi de çok yormadan ve yıpratmadan influencer olup, sosyal medya hesabınızı bir gelir kapısına dönüştürebilirsiniz.

Ayrıca Influencer Marketing Nedir? yazımızı inceleyebilirsiniz.

No responses yet

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Bizi Arayın!