Trendyol Influencer Reklam Nasil Verilir
Categories:

Trendyol Influencer Reklam Nasıl Verilir?

Trendyol influencer reklam nasıl verilir? En çok tercih edilen pazaryerleri arasında Trendyol yer alıyor. Trendyol’da reklam yönetim paneline girerek ürün reklamı oluşturabilirsiniz. Bu panelde vermek istediğiniz reklam tipini seçtikten sonra günlük ya da toplam bütçe, tarih aralığı ve reklam adı gibi bilgiler girerek reklam senaryosu oluşturmanız istenir. Tüm bu bilgileri girdikten sonra reklam vermek istediğiniz ürünü seçebilirsiniz. Reklam yönetimi sayfasında “Yeni Reklam Oluştur” butonuna tıklayarak yeni reklamınızı oluşturabilirsiniz. Açılan sayfada Ürün Reklamı’nı seçerek Reklam Tipini Seç butonu ile reklam vermeye başlayabilirsiniz. Reklam oluşturacağınız sayfada istenen bilgileri girin.

Dilerseniz aynı gün içerisinde reklam oluşturabilirsiniz. Reklamınızın tarih aralığı en az 1 gün olmalıdır. Her ürün için en az 10 TL günlük bütçe girmelisiniz. Bütçeniz arttıkça reklam verdiğinizTıklama Başına Maliyet bölümünde reklamlı ürünlerinize ödeyeceğiniz tıklama başı maliyeti belirleyebilirsiniz. ürünlerin görünürlüğünü artırarak daha verimli reklamlar oluşturabilirsiniz. Aktif olan bir reklam durdurulduğunda ya da sonlandırıldığında kalan bakiye, toplam reklam bütçesine aktarılır. Sonraki aşamada ise reklam vereceğiniz ürünlerinizi seçmelisiniz. Buybox sütununda ürünlerinizin Kazanan veya Kaybeden olma durumunu takip edebilirsiniz. Uygunluk Durumu sütununda Uygun olarak belirtilen ürünlere reklam verebilirsiniz. Seçtiğiniz ürünleri ayrıca “Seçili Ürünler” sayfasından da görüntüleyebilirsiniz.

Son aşamada reklam için seçtiğiniz tüm detaylar görüntülenir ve sizden onay beklenir. “Onayla” butonuyla reklamınızı oluşturabilirsiniz. Bu şekilde Trendyol influencer reklam nasıl verilir? sorusunu cevaplamış olduk.

Trendyol influencer komisyonu ne kadar?

Trendyol influencer komisyon oranları %5 ile %50 arasında değişmektedir. Trendyol, influencer işbirliği programı ile 10 binden fazla takipçisi olan her sosyal medya hesabına influencer olma şansı vermektedir. Belirlenen kriterleri sağlayan influencerlar, Youtube, Instagram, Facebook, Tiktok, Twitter gibi sosyal medya platformlarında oluşturdukları Trendyol linkini takipçileri ile paylaşır. Bu linklere tıklayan takipçilerin getireceği ciro, indirilme metrikleri ve yeni gelen müşteri verileri üzerinden influencerlar her ay belirli oranda komisyon kazanır.

Trendyol, influencerlara promosyon ürün vermemektedir. Ancak bir önceki ay yaptıkları ciroya göre TrendyolMilla, Trendyol Man, Modest ve Trendyol Kids ürünlerinde geçerli indirim kuponları vermektedir. Kuponların oranları da yapılan ciro tutarına göre değişmektedir.

No responses yet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın!